Taksat, flamuri grek zëvendësohet me shqiptarin

Gazeta greke, “Katopsi’, shkruan se kohët e fundit në Igumenicë dhe Korfuz, është shfaqur fenomeni i ngritjes së flamurit shqiptar nga skafe me pronarë grekë. Kjo, sipas tyre, ndodh për t’iu shmangur detyrimeve fiskale që lindin nga mbajtja e flamurit grek.

Fakti që zbuloi atë që për grekët përbën “Skandal”, është mbytja pak ditë më parë, në Sivota të Igumenicës e skafit “Athina”, me flamur shqiptar e pronar grek. Skafi ishte ankoruar në Igumenicë, pasi ishte nisur nga Elevsinanë Greqi për në Shqipëri, për plotësim dokumentacioni.

Pronari i saj pranoi për policinë se skafit ia kishte transferuar dokumentacionin në Shqipëri, me qëllim që të paguante më pak. Këto para, shprehet gazeta “Katopsi”, i hiqen buxhetit grek, e i shkojnë atij shqiptar, ku detyrimet fiskale janë disa herë më pak, edhe më të favorshme për portofolin e një greku.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button