Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Trevat

Kosova paralajmëron përdoruesit e targave të makinave të lëshuara nga Serbia

Autoritetet e Kosovës filluan të martën të lëshojnë paralajmërime në vendkalimet kufitare pasi qeveria ndryshoi një vendim për ndalimin e…

Lexo më shumë »

VIDEO/ “Besë e fe kemi kombin”! Nuk vendoset më i Kosovës, tifozët e Gjakovës kthejnë si rregull të intonohet vetëm i Shqipërisë

Pak ditë më parë tifozët e Vëllaznimit morën fjalën e parë pasi vërshëllyen himnin e Kosovës dhe nisën të këndonin…

Lexo më shumë »

Konsumoni prodhime serbe, përfshirë Albin Kurtin

Nga Baton Haxhiu Pse bën sikur di diçka më shumë dhe provon të bëhet i fortë kur e di fundin?…

Lexo më shumë »

Grubi: Institucionet e Kosovës duhet të përkrahin nismën e Ramës në Këshillin e Evropës

Zëvendëskryeministri i parë në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi vlerëson se Kosova duhet të marrë shembullin e shtetit tij në…

Lexo më shumë »

Samiti i ‘Open Balkan’/ Zaev e konfirmon: Kjo do të jetë pjesëmarrja ime e fundit

Është duke u zhvilluar ditën e sotme samiti i “Open Balkan” në Pallatin e Kongreseve me pjesëmarrjen e Zaev, Vuçiç…

Lexo më shumë »

“Askush nuk mund…”/ Pasi vendosi foton me emblemën e UÇK-së, Thaçi mesazh në shqip dhe anglisht

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale pas akuzave kundër tij nga ana…

Lexo më shumë »

The Guardian: Albin Kurti akuzon të dërguarin e Trump për nxitje dhe ndërhyrje në votimin për rrëzimin e qeverisë

Marre nga: “The Guardian” Albin Kurti pretendon se Richard Grenell është i përfshirë në nxitjen e votimeve që rrëzuan qeverinë.…

Lexo më shumë »

Shqipëria ‘zgjidh’ krizën në Gjermani! Kompania e njohur furnizon rrjetin e supermarkeve me 9 mijë pako letra higjienike

Një kompani shqiptare ka plotësuar nevojën më emergjente të Gjermanisë krijuar nga pandemia COVID-19. 9 mijë pako letra higjienike “Petal”…

Lexo më shumë »

Albin Kurti bën testin: Kam frikë për familjen, ja pse u testuan të gjithë në Kryeministri

Kryeministri në ikje i Kosovës, Albin Kurti, tha se të gjithë personat që punojnë në Kryeministri janë testuar për koronavirus.…

Lexo më shumë »

Albin Kurti: Grenell është i përfshirë në krizën politike në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti deklaroi se i dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për…

Lexo më shumë »
Back to top button