Aktualitet
  23 hours më parë

  Tusk vlerëson Merkelin dhe kritikon Macron: Reforma për zgjerimin e BE-së, jo në dëm të Ballkanit

  Lideri i Partisë Popullore Europiane (PPE), kryetari në ikje i Këshillit Europian, Donald Tusk në…
  Aktualitet
  23 hours më parë

  Nëse flisni shqip në këtë restorant në Finlandë, paguani gjysmën e faturës

  Shqiptarët ia kanë dalë të hapin biznese gati kudo në botë dhe kanë korrur mjaft…
  Aktualitet
  24 hours më parë

  Rebelët që vendit iu deshën kaq fort!

  Nata e gjatë e 8 dhjetorit 1990, bashkoi rreth 300 studentë, të cilët nisën atë…
  Aktualitet
  24 hours më parë

  Përse duhet të shkojmë në Durrës

  Nga Mero Baze Të gjithë e kemi të vështirë të ndalim Edi Ramën, Lulzim Bashën,…
  Aktualitet
  24 hours më parë

  Muzetë dhe kalaja e Krujës hapen për vizitorët/ Profesoresha nga Japonia: Dëmtimet nuk rrezikojnë turistët

  Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26…
  Aktualitet
  24 hours më parë

  “Unë zgjedh të qëndroj në Shqipëri!” Videoja emocionuese e studentëve për 8 Dhjetorin

  Sot më 8 dhjetor bëhen 29 vjet nga Lëvizja Studentore e Dhjetorit e vitit 1990.…
  Aktualitet
  24 hours më parë

  “Prehuni në paqe”, mesazhi prekës i tifozëve të Teutës për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit

  Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të…
  Aktualitet
  1 day më parë

  ‘’E duam Shqipërinë si gjithë Evropa” apo ‘’Ta bëjmë Shqipërinë si gjithë Evropa’’?

  Nga Marjana Koçeku Sot Shqipëria kujton ditën e Rinisë, një ndër ditët më të lavdishme…
  Aktualitet
  1 day më parë

  “Shota” koncert madhështor për Shqipërinë

   “Natyrisht më tepër është ndihmë morale”, tha drejtori i Ansamblit Kombëtar i Këngëve dhe Valleve…
   Aktualitet
   2018/12

   Një qytet mesjetar, sot i zhdukur

   Spinarica ka qenë një qytet mesjetar me rëndësi në bregdetin e Adriatikut, buzë kanalit të lagunës së Nartës. Ende sot…
   Aktualitet
   2018/12

   Kukësi, i pari qytet në botë i kandiduar për Çmimin Nobel

   Kukësi është qytet në Shqipërinë verilindore, i shtrire në koordinatat 42,09° V, 20,43° L. Është qendra e Qarkut Kukës. Shtrihet…
   Aktualitet
   2018/12

   Kush ishin Besët

   Shkruan: Fahri XHARRAStraboni i përshkruante si fis thrakas i pavarur i cili banonte që nga Rodopet e deri tek kufiri…
   Aktualitet
   2018/06

   Në Brar të Tiranës, u zbulua varri i vitit 1201, e Principatës së Arbërve /Foto

   Siç dihet Principata e Arbërit u formua në vitin 1190 dhe ishte i pari shtet feudal shqiptar që është dokumentuar…
   Back to top button
   Close