Aktualitet
  4 weeks më parë

  Prodhimi i energjisë nga inceneratori i Elbasanit, blofi i LSI me akuzat ndaj Gjiknurit

  Ngatërresa e emrit të Ermonela Felajt me sopranon Ermonela Jaho nuk është e vetmja gafë…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  FOTO/ Demokratja bën rrugën me ministrin e Ramës në seancën e fundit të Kuvendit, ç’folën 2 “patriotët”?

  –Është zhvilluar ditën e djeshme mbledhja e fundit për këtë vit e Kuvendit. Teksa deputetët…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  Uzurpim dhe prerje në besë / Albana Vokshi i “hakmerret” Bashës, ja veprimi që ndërmerr

  Lufta mes dy kampeve brenda PD-së nuk po zhvillohet jo vetëm për numrin e mbështetësve…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  “Open Balkan”/ Në takim edhe shefi i sanksioneve ‘non grata’ të Presidentit Biden

  Kryeministri Rama shtroi mbrëmë darkën zyrtare të samitit “Open Balkan” me Presidentin Vuçiç dhe Kryeministrin…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  “Të oshëtijë dhe njëherë Shqipëria nga shpresa”/ Basha na “mallëngjeu”: Dëm kanë bërë, dinosaurët e politikës

  Kreu i PD-së Lulzim Basha shprehet se politika i ka bërë shumë dëm vendin. Ndërsa…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  Várhelyi pro “Ballkanit të Hapur”: Jam me ju, ecni përpara! Tre partnerët e tjerë t’i bashkohen nismës

  Komisioneri Olivér Várhelyi mbështeti nismën e Ballkanit të Hapur duke ftuar edhe tre vendet e…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  Samiti i ‘Open Balkan’/ Zaev e konfirmon: Kjo do të jetë pjesëmarrja ime e fundit

  Është duke u zhvilluar ditën e sotme samiti i “Open Balkan” në Pallatin e Kongreseve…
  Uncategorized
  4 weeks më parë

  Incidenti përpara se të flasë komisioneri i BE/ Rama: Ky është ogur i mirë

  Pas fjalës së tre udhëheqësve të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, fjalën e ka…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  Mungon Kosova/ Vuçiç: Askush nuk mund të ndalojë këtë, nuk kemi pse të kërkojmë falje

  Presidenti serb Aleksandar Vuçic ka qenë i drejtpërdrejt ndaj atyre që nuk marrin pjesë në…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  “Open Balkan”/ Rama flet për marrëveshjet: Në 2022 epokë e re, qytetarët nuk do kenë më dhimbje koke në kufi

  Është duke u zhvilluar në Pallatin e Brigatave mbledhja e radhës e “Open Balkan” mes…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  Lajm i fundit/ Dogjën 4 flamuj të Serbisë gjatë protestës së Berishës, arrestohen 2 persona

  Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona, pasi një ditë më parë në protestën e…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  “I dashur Aleksandër, i dashur Zoran”/ Rama e nis me një ftesë Kosovës dhe dy vendeve të rajoni: Është një hap…

  Tiranë- Kryeministri Edi Rama ka qenë i pari që ka hapur fjalën në takimin e…
  Aktualitet
  4 weeks më parë

  Vuçiç dhe Zaev vijnë me vonesë, Rama i pret mes të ftohtit në Pallatin e Brigadave, marrëveshjet që do të firmosen

  Do të mbahet ditën e sotme samiti i radhës i “Open Balkan” në Tiranë. Bëhet…
  Aktualitet
  2020/10

  “Do marrim 100 mandate PD-LSI”/ Rama i përgjigjet Kryemadhit: Atëherë gjënjen Meta për Kodin

  Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratën e kryetares së LSI, Monika Kryemadhi se do të…
  Aktualitet
  2020/07

  Basha: Nga BE më thanë se kufijtë me Shqipërinë nuk hapen në korrik

  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një lidhje “live” nga Divjaka është shprehur se…
   Histori
   2020/02

   Ku shtrihej dhe çfarë përfshinte Epiri?

   Epiri ka qenë krahinë dhe një nga shtetet e Ilirisë së Jugut, që shtrihej nga malet e Vetëtimës (Akrokeraunet antike)…
   Histori
   2020/01

   Cili ishte emri i vërtetë i Dhaskal Todrit dhe kush ishte ky patriot i madh

   Emri i vërtetë i Dhaskal Todrit ishte Theodhor Haxhifilipi. Theodhori ishte mësues e veprimtar i gjuhës shqipe që lindi në…
   Histori
   2020/01

   Kalaja e Ali Pashës në Porto Palermo

   Kalaja e Porto-Palermos u ndërtua nga Ali Pasha në vitin 1804 në një rrip toke që futet thellë në det.…
   Enciklopedi
   2020/01

   FOTO/ Parku Arkeologjik i Finiqit

   Parku Arkeologjik i Finiqit , një destinacion kulturor e turistik, gjendet rreth 8 km në brendësi nga qyteti i Sarandës,…
   Back to top button