Grabitja e pronave, reagon deputeti i PD: SPAK dhe BKH të hetojnë Blendi Fevziun

Çështja e pronave në Shqipëri është një plagë e hapur në Shqipëri, teksa shumë persona janë bërë pronarë falë falsifikimeve apo edhe lidhjeve me politikanët.

Një ndër çështjet më të përfolura ndër vite, e zvarritur në sirtarët e gjykatave, është edhe ajo se si Blendi Fevziu përfitoi prona të familjes Toptani.

Gazeta Fjala.al publikoi një ditë më parë se disponon edhe dëshmi të familjes Toptani, të cilët prej vitesh kërkojnë të marrin pronën e tyre.

Lidhur me këtë shkrim ka reaguar edhe deputeti Halit Valteri, i cili përmes një postimi në Facebook, shprehet se SPAK dhe BKH duhet te nisë hetimet edhe ndaj oligarkëve të medias siç i quan ai.

“Nëse kjo është e vërtetë atëherë SPAK dhe BKH duhet të nisë nga Oligarkët e Mediave të lidhur ngushtë me politikën e shpifur 30 vjeçare !”, shkruan Halit Valteri lidhur me lajmin e publikuar nga Fjala.al.

Lexo edhe: Fakte dhe dëshmi tronditëse/ Si i vodhi Blendi Fevziu pronat e familjes Toptani

loading...
Back to top button