Kosova arrestohen dy shtetas rusë, hynë nga Serbia me pajisje të dyshimta

Policia e Kosovës ka arrestuar dy shtetas rus që tentuan të kaloni ilegalisht kufirin nga Serbia.
Sipas policisë, Igor K dhe Marina V. në momentin e arrestimit iu gjetën në makinë disa pajisje të dyshimta, të cilat sipas autoriteteve në Prishtinë kanë lidhje me fushën e sigurisë.

Njëri prej të arrestuarve mbante veshje ushtarake, duke ngritur edhe më shumë dyshime se mund të jenë pjesë e shërbimeve ruse.

Loading...

Policia konfirmon se arrestimi ndodhur rreth orës 10:30 të mëngjesit, ndërkohë që dy të dyshuarit udhëtonin me një makinë me targa malazeze.

Ky arrestim vjen vetëm pak ditë pas raporteve se disa shtetas të tjerë rus ndodheshin në Kosovë dhe planifikonin trazira në qytetin e Prizrenit,

Loading...
loading...
Back to top button
Close