Karpen/ Fshati bregdetar i mbushur me vila, por askush nuk jeton brenda

Emigrimi ka zbrazur dhe vazhdon të zbrazë Shqipërinë.

Në fshatin bregdetar të Kavajës, Karpen, rrallë shikon të rinj. Thuajse të gjithë kanë ikur, duke lënë të heshtura shtepitë e reja që kanë ndërtuar.

Edhe të moshuarit janë gati të largohen, por thonë se janë të pamundur fizikisht./KlanPlus//ZgjohuShqiptar.info

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close