I pafytyri që lufton shqiptarët, sërish tregon fytyrën e tij: Turp na qoftë!

Sportist me shpirt urrejtësi, i përzier fortë në politikë dhe ka urrejtje të madhe ndaj shqiptarëve.

Para pak ditëve i ka penguar fortë gjuha shqipe me rastin e shpalljes së sportistëve më të mirë për vitin 2018, saqë nuk ka pasur as forcë që të bëjë më shumë përveç që të braktisë ceremoninë i frustruar.

Ky është sllavomaqedonasi Stojance Stoilov, hendbollist i përfaqësuese së Maqedonisë dhe kapiten i Vardarit të Shkupit, qe tani ka fut hundë edhe aty ku nuk i takon, pra ka reaguar pas ndodhive ne parlament, ku u votua për ndryshimet kushtetuese. “Turp na qoftë. Për mua gjithmonë do të jetë Maqedoni”, ka shkruar mes tjerash në facebookun e tij Stoilov./ZgjohuShqiptar.info

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close