Ish-ushtarët e UÇPMB-së, të jenë syçel…!

Ne emer te ish- Zones Operative të çarrit dhe ne emrin e gjithe bashkeluftetareve, ndjehemi te mllefosur ndaj pamjeve monstruoze te xhandarmerise serbe ndaj shqiptareve te Kosoves Lindore.

Lufta jone e drejtë kishte si qellim bazë, lirinë dhe barazinë si e drejtë universale e gjithë popujve dhe asnjeher nuk i lejuam vetes te shantazhohemi dhe neperkembemi nga askush e as nga shteti i Serbisë.

Asnjeher nuk kidnapuam njerez per ti vrar ne llogoret tona, por e bem te kunderten mbrojtem llogoret tona dhe sulmuam llogoret e armikut serb.

Ligesia e juaj z.Daçiç nuk ka forme tjeter pos kesaj. Formen qe keni zgjedhur per tu hakmarrë per humbjet qe iu shkaktuam para 11 viteve, nuk do mend se do t’na detyrojnë që edhe njeher ti vishemi rruges se veshtir dhe perballjes me xhandarmerine tuaj. Nuk na frigojne as maskat e qorodituara, e as format e shprehjeve shoviniste tuajat. Kemi vullnet qe ti kontribojmë paqes, por siq duket paqe me ju nuk mund te ketë.
Nuk garantojmë tash e tutje per sigurinë e uniformave te flliqura te xhandarve tuaj. Jemi te bindur se luftes sonë te vitit 2000-2001, nuk do ti lem hije te zeze, na obligon gjaku dhe djersa jonë!
Na obligon amaneti i bashkeluftetareve tanë dhe zeri jetim i femijeve te deshmoreve!
Na obligon e drejta jone per te jetuar te lire ne trojet stergjyshore!
Po ju duket kohe e pershtatshme per t’na arrestuar dhe maltretuar, por edhe koha jonë nuk ka perenduar!
Ftoj gjithë ish-ushtaret e UçPMB-së, e sidomos bashkeluftetaret e Zones Operative te çarrit, që ne keto momente te veshtira te jenë syqel dhe ne gjendje gadishmerie per te “papriturat” e mundshme.
Grykhollat e pushkeve tona ende janë të nxehta dhe mbrojtja nga agresioni eshte forma e vetme.
Faktorit nderkombetar i bejm me dije se tash e tutje nuk do te lejojme asnje moment te neperkembet nderi dhe krenaria jonë qytetare e kombetare.

Me nderime:
Adhurim Krasniqi/Ish-Shef e sektorit per informim ne Zonen Operative te Çarrit/

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

loading...

Një koment

  1. Krisnja e me hajr na qoft masi der tjeter spo lajne serbija me ministra e polic e masi skena as qeveri ne Kosove e as ne Serbi po ta kishin ba kete pune shqipetaret Serbija kishe me thirren mbledhje urgjente te OKB-s e Shqiperia e Kosova as me e fol nje fjal te rrept se folin po shkojn e mjaullojn si macet nen tervesen e bukes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close