Maqedoni, opozita: Shqipëria e Kosova të ndihmojnë qetësimin e situatës

Opozita shqiptare në Maqedoni i bëri thirrje Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë dhe bashkësisë ndërkombëtare, që të ndërhyjnë për të qetësuar situatën në Maqedoni, pas incidenteve të rrezikshme ndëretnike.

Kohëve të fundit situata e sigurisë në Maqedoni vlerësohet shumë e brishtë, pas disa incidenteve ku pati edhe të vdekur.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close