Maqedoni, këngë për shfarosjen e shqiptarëve (VIDEO)

Një këngë me përmbajtje fyese dhe anti-shqiptare po qarkullon nëpër forumet e ndryshme dhe po vazhdon të dëgjohet në Maqedoni.

Agjencia e lajmeve INA njofton se prania e saj është edhe në faqen sociale youtube, e dëgjuar tejmase duke arritur shifra rekorde, ndërsa shpeshherë ajo është edhe himni dhe kënga më e kënduar nga tifozët e klubit të futbollit “Teteks” të Tetovës.

Disa portale maqedonase kanë rikthyer këtë këngë duke e shndërruar në lajm sensacional se si po dëgjohet ajo.

Agjencia e lajmeve INA ka përkthyer edhe strofat e kësaj kënge, ku bëhet thirrje për shfarosjen e shqiptarëve.

Kaçakë, leckaxhinjë, bisha të zeza dykokëshe
Po na nxijnë Maqedoninë
As në tokë, as në qiellë për shqiptarët vend nuk ka
Dënoj Zot
Rrufeja ti vras
Asnjë rrënjë e tyre të mos ngelet

MPB deri tani nuk ka ndërmarrë asnjë masë për shlyerjen e plotë dhe ndëshkimin e autorëve të kësaj kënge. Burime maqedonase bëjnë të ditur se nga kënga e kënduar mund të zbulohet edhe këngëtarja që ka kënduar këngën, por edhe autori i saj.

MPB kohë më parë është ballafaquar me këngë të kësaj natyre, duke theksuar se po ndërmerren masa për parandalimin e urrejtjes dhe thirrjeve raciste.

Kënga origjinale nga youtube:

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

2 Komentet

  1. motren mu ne vrim te pidhit ku ta keni o bythqira maqedons rraciste… nuk keni faj se dalngadale e shikoni qe po ju vjen fundi….mos u merzisni se do vije koha qe ti lepini koken e karit Shqiptarit… thjesht ceshtje kohe… sa te nxehen gjakrat… keshtu vazhdoni se e keni mire …. do ti shikoni mir leckamanet kur tja lene motrat mamate dhe grate me barre… ropt ku ti keni deri ne varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

  2. Historikishte ne kemi luftuar me Maqedonasi me Malazeset,Serbet dheGreket por Pikenisja e çdo revanshizmi antishqiptare ne keto 20 vjetet e fundit ne keto vende e kane burimin tek politika tradhetare e Berishes,ky duke degratuar interesat kombetare me semundjen e tij,me politiken liberale u jep te drejten ketyre shteteve per revanshizmin perfundimtare kunder shqiptareve.Ky sharlatan duke fryre dhe duke perkrahur interesat nacionaliste te pakicave kombetare brenda teritorit shqiptare Berisha krijon bazat per shperberjen e sqiperse dhe te shqiptareve jashte vendit,ndalimi i perdorimit te simboleve kombetare te shqiptareve neteritoret Malazese,kerkesa e fundit e Serbeve per shperberjen e kosoves,prandaj Greket dhe Maqedonasit kendojne lirshem kenge per zhdukjen e shqiptareve sepse Berisha eshte vene ne sherbim te interesave nacionaliste Greko-Maqedonse dhe Serbo-Malazeze Berisha duhet te largohet nga arena politike shqiptare,ne duart e ketij njeriu nuk duhen besuar me interesat kombetare te popullit shqiptare sepse ne çdo moment ne jemi te tradhetuar prej tij.Per te mbrojtur interesat tona kombetare ne Shqiptaret duhet te fillojme luften kundra saliut dhe pastaj te vazhdojme luften tone per bashkimin kombetar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close