Edhe deputetët bllokojnë kufirin

Të gjithë deputetët e Lëvizjes “Vetëvendosje” pritet të jenë pjesë e aksionit për bllokimin e Pikave Kufitare Merdar dhe “Dheu i Bardhë”, i paralajmëruar të ndodhë më 14 janar.

Këtë e ka thënë për gazetën “Kosova sot” nënkryetari i Kuvendit dhe deputeti i VV-së Glauk Konjufca.

“Në dy pikat kufitare të Kosovës atë në Merdare dhe te “Dheu i Bardhë”, të gjithë deputetët e Lëvizjes “Vetëvendosje”, si dhe gjithë Kryesia e VV-së do të jenë së bashku me aktivistët e kësaj lëvizjeje, si dhe gjithë popullin që e kemi ftuar në aksion”-ka deklaruar Konjufca për “Kosova sot”.

Sipas Konjufcës nuk është përcaktuar kurrfarë afati kohor për këtë aksion, ndërsa VV-ja do të rrijë nëpër këto pika, derisa Qeveria të marrë ndonjë vendim të caktuar për zbatimin e masave të reciprocitetit.

Ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi nuk ka dashur t’u shtojë asgjë më shumë për këtë gazetë, deklaratave të mëparshme se policia nuk do të lejojë bllokimin e këtyre pikave.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close