FC Prishtina në Superligën Shqiptare?

Skuadra më e fortë dhe më e organizuar kosovare, FC Prishtina, ka dalë me një ide shumë interesante, e cila është pjesëmarrja në Superligën e Shqipërisë.

Kampionia e tetëfishtë e Kosovës ka bërë tashmë kërkesën zyrtare drejt institucioneve më të larta shtetërore shqiptare në mënyrë që kjo kërkesë të pranohet.

Lajmin e konfirmon vet presidenti i FC Prishtinës, Remzi Ejupi, i cili dëshiron që me këtë hap ta nxjerrë sadopak futbollin kosovar nga kriza. Ai për Kornerin ka deklaruar se pos Prishtinës duhet të marrë pjesë edhe një skuadër tjetër e fuqishme kosovare.

“Po, është e vërtetë, kërkesa jonë u është dërguar institucioneve më të larta shtetërore shqiptare, unë vet isha i pranishëm dhe zhvillova disa takim eme rëndësi dhe besoj se kërkesa jonë do të pranohet, me Prishtinën dhe një skuadër tjetër të fuqishme e cila mund të përballojë shpenzimet dhe ka kushte, të cilat do të garojnë në Superligën e Shqipërisë, për të larguar futbollin tonë nga kjo krizë”, theksoi Remzi Ejupi.

Tashmë një ndryshim i ri në futbollin kosovar ka ndodhur, me FC Prishtinën që ka angazhuar strategun gjerman Wolfgang Jerat si trajner të ekipit.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button