Njoftim ! MARSHI PËR MANASTIR… !

MARSHI PËR MANASTIR… !
Ju lutemi shperndani kete mesazh ne gjitha faqet shqiptare, profile personale!

Tirana, Prishtina, Shkupi, Tetova, Gostivari, Kercova, Dibra, Struga, Ohri…. Trojet etnike Shqiptare me date 13.11.2011 (Diten e diel) bashkohen ne Manastir. Pas 103 vitesh aty, ne te njejtin vend vellau vllajt, motra motres do ja jape doren dhe do pershendeten. MANASTIRI JU PRET! Te mblidhemi te gjithe se bashku para godines se Alfabetit, dhe me pas vazhdojme ne Festivalin tradicional ne nder te Alfabetit. Ju presim ne Manastir – ora 17:00

Nga : Zeqir Sulemani
Marshi fillon nga PRISHTINA ne oren 10:00 behet nisja prej te stacioni autobuseve; ne ora 11:30 mberijn ne SHKUP ku takohen edhe me shqiptaret nga SHKUPI te cilet do ti bashkangjiten marshimit, takimi ne SHKUP behet te sheshi Skenderbe; ora 13:00 konvoj arrin ne TETOVE ne qender te qytetit ku do te bashkangjiten edhe marshuesit nga Tetova; ora 14:00 konvoj mberin ne GOSTIVAR bashkohemi me marshuesit e GOSTIVARIT ne qender te qytetit; ora 15:00 konvoj arrin ne KERCOVE takohemi te stacioni i autobuseve ; ora 16:00 arijm ne STRUGE takohemi ne dalje te STRUGES rruga per OHER; ora 16:30 konvoj arrin ne OHER takohemi te stacioni i autobuseve; ne ora 17:30 arijme ne MANASTIR dhe mblidhemi te gjithe para godines se KONGRESIT TE ALFABETIT, ku do te na presin bashkatdhetaret tane nga MANASTIRI, aty do te mbahen disa fjalime dhe na mbetet qe ne mbremje te festojme SHQIP ne fetivalin e Alfabetit qe organizohet nga vendasit, ku do te kete kengetar nga vendi dhe trojet etnike :). Transporti behet me organizim individual, dmth me vetura personale dhe furgona. Mos harroni ti merni FLAMUJT (kombetar) me vete! Ka mundesi cdo kush, do ishte mire edhe nga Shqiperia te vine dhe trojet tjera etnike!
Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje” 

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close