Elis Guri merr medaljen e artë me flamurin e Bullgarisë

Edhe me të ka ndodhur si me të tjerë sportistë, që kur largohen nga Shqipëria e garojnë për të tjerë flamuj, marrin medalje të arta. Mundësi shqiptar, Elis Guri ka marrë medaljen e parë të artë në Kampionatin Botëror të Mundjes në kategorinë 96 kilkogram.

Guri mori kështu medaljen e artë të parë për Bullgarinë, një lajm që ka gëzuar pa masë mediat e këtij vendi.

Elis Guri u largua nga Shqipëria më 2008, pas Federata e Mundjes dhe shteti shqiptar, nuk denjuan që të plotësonin kërkesat e tij modeste ekonomike.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

4 Komentet

  1. O sa mire mu kone shqiptere O JO O JO!
    Hej mazamakeq qe talentat shqipetare marrin medalje e ngrejn flamura te huaj! TURP

  2. TURP per ata kafshet atje qe pasurohen cdo dite e vendin e lane ne meshiren e zotit.TURP per politikanet shqiptare qe mendojne vetem se si do te pasurohen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button