“Do marrim 100 mandate PD-LSI”/ Rama i përgjigjet Kryemadhit: Atëherë gjënjen Meta për Kodin

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratën e kryetares së LSI, Monika Kryemadhi se do të marrë 100 mandate në zgjedhjet e 25 prillit.

Në rrjetet sociale ai ka publikuar deklaratën e Kryemadhit në një emision televiziv ku shprehej se do të fitojë 100 mandate, me shënimin se ‘Gënjeka Baba Xhikja atëherë’.

Me këtë Rama krahason qëndrimete Kryemadhit dhe Metës, ku presidenti ka dalë kundër dhe e ka rikthyer për rishikim Kodin Zgjedhor.

Kryemadhi gjithashtu bëri të ditur sot se LSI do të dalë në koalicion më vete pa PD-në për maksimizuar votat e elektoratit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Back to top button