“Mami kur do kthehesh?”, forcat zjarrfikëse përlotin mjekët e Infektivit me surprizën (Foto)

Një peshë dhe një rol të madh në luftën kundër koronavirusit kanë pasur pa dyshim mjekët infermierët dhe çdo person tjetër që po punon në spitale. Për t’i shkëputur disi nga puna e tyre e përditshme, Zjarrfikësit e Tiranës kanë treguar mirënjohjen e tyre për mjekët e Spitalit Infektiv në mënyrë simbolike.

Zjarrfikësit janë radhitur pranë spitalit, duke ruajtur distancën, ndërsa në duar mbanin pankarta me mesazhe falënderuese për mjekët.

Në një njoftim, ata shkruanin:

“Zjarrfikësit e Tiranë falënderojnë dhe nderojnë mjekët dhe infermierët e Spitalit Infektiv në QSUT” shkruhet në një njoftim të bërë nga Zjarrfikësit.”

Në disa prej pankartave shkruhej: “Mami, kur do kthehesh?”, “Jeni heronjtë tanë”, “Do ta fitojmë betejën”, etj.

Ky gjest i ndjerë ka bërë që disa prej mjekëve të përloten.

Back to top button