‘Fjalëpak dhe punëshumë’, Najada Çomo prezanton mjekun modest të Infektivit që përballet me Covit-19

Shefja e Spitalit Infektiv në QSUT, Najada Çomo ka prezantuar një nga mjekët e Spitalit Infektiv, i cili po lufton me koronavirusin.

Ajo ka publikuar pak më parë disa foto të Amarildo Sinës dhe e ka cilësuar modest.

Sipas Çomos, Amarildo është fjalëpak dhe punëshumë.

Kujtojmë që stafi mjekësor në Shqipëri ndodhen në front të luftës me Covid-19 që prej një muaji. Madje 30 mjekë dhe infermierë kanë shkuar për të ndihmuar popullin Italian në spitalin e Breshias.

Screenshot_6.png

loading...
Back to top button
Close