‘Do vija në Shqipëri për koronavirusin por kemi ministren me plagjiaturë’, komentuesit ‘masakrojnë’ zv.ministrin ‘2 javor’ të Arsimit: Vafsh prapa diellit (FOTO-REPLIKAT)

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u ka bërë sot thirrje të gjithë profestionistëve që janë pjesë e fushës së shëndetësisë, kryesisht mjekëve, farmacistëve dhe studentëve të mjekësisë, që të vetëofrohen dhë të japin kontributin e tyre në këtë situatë emergjente që është vendi.

Në prej personave që ka reaguar ndaj kësaj thirrje është dhe ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka, i cili vetëm dy javë pasi u emërua nga Rama dha dorëheqjen dhe u largua jashtë vendit. Në profilin e tij, Muka shkruan se dëshironte të vinte në Shqipëri dhe të jepte kontributin e vetë por nuk do ta bëjë ngaqë, sipas tij, ministrja Manastirliu është me diplomë me plagjiaturë.

“Do kisha shume deshire te vija dhe kontribuoja ne Shqiperi per situaten, por nuk mund ti pergjigjem pozitivisht thirrjes se nje ministre plagjiaturiste dhe aspak specialiste e fushes! Nese vendoset ne krye te Ministrise se Shendetesise dhe task forces nje mjek shkencetar, nuk do hezitoja kurrsesi te vija ne Tirane dhe ti bashkohesha profesionisteve te shendetit per te ndihmuar me aq sa mundem ne perballimin me te mire te situates”, shkruan Taulant Muka, ndërsa komentuesit, të cilët kanë qenë të shumtë, e kanë “masakruar” për atë që e kanë quajtur “egoizëm të pavend”.

“Ishe mirë deri diku. Mos të të pëlqejë shumë vetja. Sot kemi nevojë për profesionistë që punojnë me përkushtim. Lëri këto deklarata. Po deshe hajde po nuk deshe mos hajde”, shkruan një prej komentuesve. Ndërkohë, më poshtë një tjetër i shkruan “Nuk eshte arsye kjo ,eshte hipokrizi.Ketu tregohen humanistet e vertete.O je o sje.O vjen o rri ne karantine.”

Po ashtu, një koment për këtë deklaratë të Taulant Mukës e ka bërë dhe Drejtori i Arkivave Ardit Bido. “Do doja shume qe Taulant Muka te vinte ne Shqiperi kur e therret detyra dhe Atdheu. Por meqe ai nuk mundet, vafte pas diellit, ku nuk ka as koronavirus”, shkruan Bido.

Replikat e Taulant Mukës me komentuesit:
Screenshot_1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg
Screenshot_6_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg
Screenshot_5_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Screenshot_4_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpgScreenshot_3_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpgScreenshot_2_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

loading...
Back to top button