‘Tym i bardhë’ për reformën zgjedhore, zbardhen konkluzionet e tryezës mes palëve

Qeveria, opozita politike dhe opozita parlamentare kanë gjetur gjuhën e përbashkët këtë fillim viti, për miratimin e reformës zgjedhore.

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike  janë mbledhur në një tryezë, ku kanë dalë në disa konkluzione.

Loading...

PS përfaqësohet me Damian Gjiknurin, PD me Oerd Bylykbashin, opozita parlamentare me Rudina Hajdarin dhe LSI me Petrit Vasilin.

Sipas dokumentit të cilin SHQIP e siguron, është rënë dakord që reforma të mbyllet brenda 15 marsit.

Loading...
loading...
Back to top button
Close