Meta ngre alarmin: Kambanat po bien, ky është rreziku i vërtetë rus…

Presidenti Ilir Meta ka ngritur alarmin në lidhje me largimin e shqiptarëve nga vendi.

Duke iu referuar një artikulli të revistës “Monitor”, Meta shkruan se duhet të ndalet menjëherë ky fenomen.

Loading...

Më tej, kreu i Shtetit shton se “ky është rreziku i vërtetë rus që i kanoset vendit”.

“Kambanat e alarmit po bien! Stop shpopullimit të Shqipërisë! Ky është ‘rreziku i vërtetë rus’ që i kanoset vendit! Kjo është sfida më madhore që kërkon urgjent dialog, zgjidhje, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët!

9 kushtet e Bundestagut janë harta e rrugës së Shqipërisë europiane! Koha është tani! Nuk mund të ketë Shqipëri pa shqiptarë!”, shkruan Meta në Facebook.

Loading...
loading...
Back to top button
Close