“300 persona nga Shqipëria po abuzojnë me mikpritjen në Kosovë”; Denoncimi i fortë i Baton Haxhiut (VIDEO)

Në emisionin Top Talk sot ka qenë i ftuar në një lidhje ‘live’, gazetari Baton Haxhiu nga Prishtina. A është shprehur se ka pasur keqpërdorues që kanë shkuar në Kosovë dhe nuk kanë pasur probleme me vendbanimet.

“Unë tani po ju them se në Kosovë ekzistojnë mbi 300 persona të cilët janë të evidentuar që nuk kanë probleme me vendbanimet dhe janë nëpër kampe apo shtëpi private”.

Ai shtoi se ka persona edhe me precedentë penal dhe se kryeministri Edi Rama është shprehur se duhet me pasur kujdes për këtë shpejtësi të ikjes së njerëzve pasi mund të keqpërdoret.

Deklaratën e keni pas minutës së 25-të.

loading...
Back to top button
Close