FIFA ia kujton botës: Kosova ka 15 ndeshje pa humbje

Kosova ka zhvilluar edhe ndeshjen e 15-të nga humbja e fundit dy vite më parë.

Dardanët mposhtën Çekinë me rezultat 2-1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe kjo i ka lënë gojëhapur edhe zyrtarët e FIFA-s.

Faqja e tyre në Twitter ka shkruar për këtë periudhë historike të tyre.

“15 ndeshje radhazi pa humbje”, shkruan FIFA.

Kosova këtë seri do të mundojet ta vazhdoj edhe kundër Anglisë të martën në mbrëmje. /IndeksOnline/

loading...
Back to top button
Close