Thaçi godet rëndë Haradinajn: Ai në shtëpinë e Radojicicit mori vendime të këqija për Kosovën (VIDEO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka lëshuar një deklaratë me akuza të rënda në drejtim të kryeministrin Ramush Haradinaj, duke thënë se ai me kriminelin e veriut, Milan Radojicic kanë marrë disa vendimet të këqija për Kosovën, transmeton Gazeta Metro.

Thaçi duke aluduar në kryeministrin Haradinaj, kanë marrë vendime jo të mira për Kosovën, në një takim sekret në shtëpinë e Milan Radojicicit, ku prezentë ishin edhe përfaqësues të institucioneve të Serbisë.

Thaçi tha se Radojicicit ia kishin sjellë në zyrë partnerët e koalicionit, por që me të marrë vesh se kush është, e kishte mbyllur takimin.

Presidenti foli edhe për taksën, idenë për korrigjim të kufijve dhe procesin e liberalizimit.

Rubikonin e plotë mund ta ndiqni sonte prej orës 20:00.

loading...
Back to top button
Close