Rudina Hajdari: Më bëjnë moral ata që kanë 28 vjet që bëjnë politikë me Ruçin dhe bënë pjesë të PD-së, Kastriot Islamin

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas sulmeve të ashpra në drejtim të saj nga njerëz pranë Partisë Demokratike, pse kjo e fundit kërkoi në Kuvend që të mbahej një minutë heshtje për 4 të vrarët e 2 prillit. Hajdari thotë në reagimin e saj, se është ironike që i kërkojnë llogari, pikërisht ata njerëz që kanë 28 vite që bëjnë politikë me Gramoz Ruçin dhe madje, bënë anëtar të PD-së, një njeri si Kastriot Islami.

“Të kërkosh nderim zyrtar me heshtje në Kuvend për Martirët e Demokracisë nuk është fyerje por akt dinjitoz për ata që besojnë në vlerat demokratike. Ata që bëjnë sikur e duan shumë të djathtën duhet të kenë parasysh se me Gramoz Ruçin dhe partinë e tij kanë 28 vjet që bëjnë politikë.

Mos të harrojnë historinë se Z. Islami që ishte Kryetar i Kuvendit Komunist e kanë bërë pjesë të grupit parlamentar ndërsa me Lufter Xhuvelin kanë mbajtur koalicion. Drejtësi duhet të bëhet për Martirët e Demokracisë ashtu siç edhe për dhjetra raste të rënda në Shqipëri të cilat kanë mbetur si gjurma në akull si shkak i politikës 28 vjeçare…”, shprehet deputetja demokrate.(TemA)

loading...
Back to top button
Close