Turizmi “bashkon” Shqipërinë me Malin e Zi

Shqiperia dhe Mali i Zi do ofrojne paketa te perbashketa turistike.

Kjo u be e ditur nga ministri Blendi Klosi dhe zv.ministri i turizmit te Malit te Zi ishin te pranishem ne nje aktivitet per sezonin e dimrit, ku u fol per bashkëpunimin mes dy vendeve ne lidhje me turizmin. ministri klosi e vuri theksin tek oferta e perbashket turistike, duke thene se kjo oferte duhet te perfshije te dyja anet e kufirit.

Ministri tha se vendi yne ka pasur nje rritje te konsiderueshme te numrit te turisteve te huaj, ne vitin e fundit

Klosi tha se tashme koncepti i kufijve eshte duke ndryshuar dhe po krijohen ura bashkëpunimi ne vend te vendeve ndarese./ZgjohuShqiptar.info

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close