Putini në Beograd, Haradinaj: Serbia gati të antarësohet në Bashkimin Sovjetik

Kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj të enjten ka komentuar vizitën e Presidentit rus, Vladimir Putin në Beograd, duke u shprehur se Serbisë nuk i ka mbetur asgjë tjetër përveçse anëtarësimit në Bashkimin Sovjetik.

“I shoh marrëveshjet ekonomike mes Serbisë dhe Rusisë dhe më duket se nuk i ka mbetur gjë tjetër Serbisë vetëm anëtarësimi në BRSS (Bashkimi i Republikave Sovjetike Socialiste).

Ndërsa ne në Kosovë operojmë me euro dhe ekonominë tonë dhe drejtimin politik dhe të sigurisë e kemi orientuar nga integrimi euroatlantik”, – tha Haradinaj./ZgjohuShqiptar.info

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close