“Mësohuni me tingëllimën e të folurës së Kosovës, do jeni shpejt nën një çati”

Kryeministri Edi Rama, ka replikuar sot me qytetarët në Facebook, pasi një prej tyre ka kritikuar ministren e re të Arsimit, Besa Shahini, për gjuhën shqipe.

Një qytetar shkruan se ministri duhet të mësojë të flasë shqip, ndërsa Rama i kundërpërgjigjet duke i thenë se vetë komentuesi 3 në 4 fjalë i ka shkruar gabim.

REPLIKAT ME QYTETARËT

Komenti 1: Shko emeso shqipen te flasësh

Rama: O zot! 4 fjale 3 gabime dhe nje fjali prej drumepreje, per te perqeshur tingellimen e te folures se Kosoves! Po mesohu mesohu me kete tingellime, ti dhe shume si puna jote, se do ju duhet te adaptoheni shpejt nen nje cati me Kosoven, edhe po nuk deshet ju

Komenti 2: Mbarovi fondi per lindjet ne Elbasan,kaq ishte?

Rama: Cili fond per lindjet mbarovi?! Fondi sapo fillovi dje, sepse sic ka qene njoftimi behej aktiv ne 15 janar ne banke, po normal qe e shara vjen e para./ZgjohuShqiptar.info

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close