Milo: Ja kur lindi teza e shkëmbimit të kufijve

Historiani Paskal Milo i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha çështja e shkëmbimit territorial Kosovë-Serbi është tezë 20 vjeçare.

Milo: Çështja e shkëmbimeve territoriale midis Kosovës dhe Serbisë ka lindur që të nesërmen e çlirimit të Kosovës në vitin 1999. Nuk është e lidhur thjesht me deklaratën e ministrit rus Lavrov para dy vjetësh.

Kjo është një tezë e vjetër 20 vjeçare. /ZgjohuShqiptar.info

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close