Ava Max: Jam 100% shqiptare, do të dëshiroja të mbaja koncert në Shqipëri

Ava Max, këngëtarja e cila u bë e njohur me hitin e saj “Sweet But Psycho” dhe që kryesoi toplistat në Britani ka treguar më shumë për jetën e saj në një intervistë për Lucy Mapstone. Ajo ka theksuar faktin se është shqiptare si dhe ka treguar për planet e saj në të ardhmen. Ava Max po ashtu është shprehu se do të dëshironte të mbante një koncert në Shqipëri, transmeton KultPlus.comKëngëtarja dhe kompozitorja Amanda Ava Koci, e cila i ka prindërit shqiptarë ka treguar se sa shumë i kështu dashur për të luftuat që të ketë suksese në muzikë. Ajo po ashtu ka treguar rrugën e vështirë që kanë bërë prindërit e saj nga Shqipëria për në Amerikë.“Në vitet 1990 dhe 1991 prindërit tanë u larguan nga Shqipëria dhe shkuan në Paris. Në Paris jetuan në një kishë për një vit të plotë. Ishte shumë e vështirë për ta, por ishte e bukur për shkak se ata ishin në Paris. Aty takuan një zonjë e cila u dha atyre pasaporta dhe përfunduan në Wisconsin – aty ku unë kam lindur”, ka treguar ajo.“Ata shkuan në Amerikë me asgjë, pa para, pa ditur gjuhën, ishte shumë e vështirë për ta, mbaj mend t’i shikoj ata kur u rrita duke luftuar dhe duke punuar në tri punë secili. Duke parë gjithë mundin që ata kanë bërë shpesh them me vete që unë jam më shumë fat”, ka treguar ajo.Max rrëfen se shpesh ndihej sikur donte të hiqte dorë, sidomos gjatë viti të saj të parë në Los Anxhelos që ishte shumë i vështirë. Mirëpo sipas saj familja e saj e fortë e ka mbështetur gjithmonë. Tani ajo pret me padurim që të ua shpërblej mundin.“Dua vetëm të ndihmoj familjen time, miqtë dhe njerëzit e mi në përgjithësi”, thotë ajo.Pavarësisht se ka lindur në Amerikë, ajo thotë se është “100% shqiptare dhe se dëshiron që të ndihmojë këtë komunitet kurdo që ka mundësi. “Do të ishte e mahnitshme të bëja një koncert për mbledhjen e fondeve atje. Të mirat duhet kthyer”.Por, para se të arrijë të gjitha këto, qëllimi i Max-it për 12 muajt e ardhshëm është lansimi i albumit të saj debutues, si dhe më shumë këngë./ZgjohuShqiptar.info

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close