Skandali me pronat në Lezhë/ Zbardhen emrat e 23 pronarëve të rremë

Janë zbardhur emrat e personave që ‘përfituan’ nga skema e abuzimit me tjetërsimin e pronave në ‘Ranën e Hedhun’, skandal për të cilin u arrestua kryetari i Bashkisë së Lezhës Fran Frroku dhe nënkryetari, Enver Hafizaj.
“BalkanWeb” shkruan se bëhet fjalë për Martin, Ndue dhe Lekë Frrokun dhe Vasil dhe Pjetër Gjonin, nga fshati Ungrej në zonën e Kashnjetit, në kufi me Mirditën.
Ka dyshime që këta persona janë pronarët e rremë, pasi mendohet se pas tyre fshihen të tjerë individë.
Kështu, duke marrë parasysh edhe faktin se personat në fjalë banojnë në një fshat shumë larg ‘Ranës së Hedhun’, ata janë përdorur nga të tjerë persona.
PËRFITUESIT
Leke Frroku.
Martin Frroku.
Ndue Frroku.
Vasil Gjoni.
Pjeter Gjoni.
PERSONAT E ARRESTUAR:
Fran Frrokaj – Kryetar i Bashkisë Lezhë.
Enver Hafizi – Nënkryetar i Bashkisë Lezhë.
Gjelina Bacaj – Drejtore e Hipotekës.
Eduard Lekaj – Jurist te Hipoteka.
Armando Dakaj – Jurist te Hipoteka./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button