Trimat nuk vdesin kurrë! Vjen në jetë Begu i vogël (FOTO LAJM)

Ende nuk i është dhënë lamtumira e fundit, por Beg Rizaj duket se nuk do të vdesë kurrë. Pinjolli më i ri i familjes Demaliaj, i lindur në Paris, ka marrë emrin e Komandant Begut.

“KOMANDANT…!!! Ende pa tu dhënë lamtumira e fundit të njoftoj se emri yt sot është Përtrirë. Sikur të kisha ty bashkëluftëtarë,shokë,vëlla dhe nipin më të mirë o Legjendari BEG M. RIZA nipi im i sapolindur me Krenari do ta bartë emrin tënd BEG M. DEMALIAJ…!!! U bëftë Trim si Ty…!!! KOMANDO…!!!”, shkruan Demaliaj, përcjell Portali Albeu.

Beg Rizaj humbi jetën në Kumanovë gjatë një përplasjeje të armatosur me forcat policore dhe ushtarake maqedonase më 9 dhe 10 maj.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close