Ja si u thye 16 vjet më parë kufiri shqiptaro-shqiptar në Koshare (VIDEO)

Sot janë bërë 16 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luftës së Kosovës.

Në këtë betejë Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.
Në këtë betejë të pranverës së vitit 1999, për gjatë dy muajve ranë dëshmorë 113 luftëtarë të UÇK-së, dhe qindra të tjerë u plagosën.
Ju sjellim kujtimet të kësaj beteje nëpërmes videove ekskluzive nga ajo kohë. /Indeksonline/ 

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close