Deklaratë e AKSH-së

Shtabi i Pergjithshem i AKSh-se (Armata Kombetare Shqiptare)
Kosove, 5. maj. 2012
Te shqetesuar per situaten dhe gjendjen e popullsise shqiptare ne trojet etnike po percjellim me vemendje zhvillimet dhe kemi rritur ne shkalle te larte gatishmerine tone luftarake,te gatshem per te bere detyren ne c’do rast. Gjenda e rende e popullit shqiptar per gjykimin tone e ka zgjidhjen e vete.Ne i bejme thirrje gjithe popullit shqiptare te bashkohen nen Flamurin Kuq e Zi,te qendrojne ne keto situata larg mashtrimeve politike partiake por te vihen me guxim ne sherbim te strategjise kombetare per bashkim.
1.I bejme thirrje forcave politike shqiptare ne Kosove ,Maqedoni,Lugine te Presheves e kudo : te ulin armet politike dhe te kthejne syte nga kjo situate e rende.Ata e kane per detyre te mbrojne popullaten kunder keqtrajtimeve policore,vecanerisht ne Lugine te Presheves dhe Maqedoni e posacerisht ne veri te Mitrovices.
2.Ju bejme thirrje partive politike ne pushtet te distancohen prej veprimeve te tilla policore ose do te perballen me reagimin tone te pa falshem.
3.I bejme thirrje partise BDI te dorehiqet nga pushteti politik kriminal aktual ne Maqedoni dhe te therrase ne bashkebisedim te gjitha forcat forcat politike shqiptare ne Maqedoni per te zgjidhur situaten.
4.Ne denojme skenarin e bashkepunimit te MUP-it serb dhe sherbimeve policore te Maqedonise;-Daciq&Jankullovska,duke i paralajmeruar se ne veprimet tona nuk do te kete kufij !!!…Jemi te shperndare dhe te organizuar mire ne te gjitha trojet Shqiptare dhe do te ndeshkojme me forcen e armeve te gjithe ata qe kete kohe po behen bashkepunetor me keto skenare antishqiptare.
5.Ne deklarojme se do godasim kudo skenaret sllave kinse shqiptaret po trazohen ne grupe terroriste te “islamizmit ekstrem” kur dihet mirefilli qe i tere populli shqiptar dhe ne Aksh-ja jemi gjithmone kunder ketij fenomeni dhe nuk kemi te bejme fare me ta.Denoncojme dhunen policore,arestimet te pa baza ne serbi,maqedoni dhe kosove se gjoja shqiptaret jane perfshire ne lufte fetare.C’do veprimi ushtarako policor qe do ndermiret kunder popullit shqiptar do ti pergjigjemi ne te njejten menyre.
6.Ne denoncojme qeverine aktuale ne maqedoni si qeveri fashiste-policore,me fryme nacionaliste ekstreme dhe kerkojme doreheqjen e saj te menjehershme.
7.Strukturat e Armates Kombetare Shqiptare dhe shtabi i pergjithshem po ndjekin me vigjilence c’do levizje policore ushtarake armike.Ato ruajne nje gatishmeri te larte dhe jane vene ne bashkepunim me te gjitha strukturat tjera qe punojne e luftojne per te mbrojtur interesat e popullit shqiptar.Nuk do te tolerojme asnje veprim te padrejte policor dhe antishqiptar ngado qe te vije.
Kjo deklarate eshte nje paralajmerim serioz per te gjithe ata qe vazhdojne te rendojne mbi kurizin e popullit shqiptar.Ne punojme dhe luftojme per Shqiperine Etnike-(Shtetet e Bashkuara Shqiptare) dhe jemi te bindur se duke u mbeshtetur ne vullnetin e popullit shqiptar te vuajtur dhe te persekutuar do te ja arrijme qellimit me te gjitha rruget dhe menyrat e nevojshme.
Rrofte Shqiperia Etnike !Poshte armiqte dhe tradhetaret qe punojne kunder Kombit Shqiptar !
Popull i nderuar;hapni syte,rrezikun e kemi ne prag te shtepiave !!!…

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

loading...

2 Komentet

  1. valla ju veq po folshi shume e pune kerkun hiq ,,, qe nga ajo dita se keni shkrue se e keni kalle kasermen ne Maqedoni nuk ju besoje ma ,,,,

  2. e the sic duhet vellai im.,po ndryshimi mes ty dhe mua o i AKSH se une te pakten nuk kam fuqi po hesht pres…,kurse ti vec llap kot , ta tha mire ky me larte se qe kur dhate lajmin e kazermes ne maqedoni u kuptua se me ca kemi te bejme,mos na shkruaj me historira se i dime me mire se ty po ik o turpemadh se serbi e maqedoni po te ferkojne nenen dhe ti po flet brockulla duke pare nenen tende ne sy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close