Kjo 20-vjeçare shqiptare akuzohet për terrorizëm

Një ndër 20 të arrestuarit shqiptarë nga Ministria e Brendshme maqedonase është edhe 20-vjeçarja në foto. Surraj Hasipi nga fshati Hasanbeg i Shkupit u ndalua pas operacionit policor që vuri në pranga 20 shqiptarë të akuzuar si radikalë islamikë dhe autorë të vrajes së 5 peshkatarëve maqedonas pak javë më parë në Smillkovcë.

Surraj Hasipi është një 20-vjeçare ndërsa mësohet se ajo është e punësuar. I vëllari i saj është tregtar ndërkohë që të ardhurat e tyre vijnë nga shitjet në tregun e shumicës në Shkup. Ajo është ndaluar sëbashku me vëllezërit e saj Fati dhe Fuat Hasipi.

Mbi 20-vjeçaren rëndon tashmë akuza për terrorizëm por a mund të jetë terroriste kjo vajzë për shkak të besimit të saj fetar?

Sot të ndaluarit pritet të dalin para Gjykatës për të marrë masën e arrestit ndërsa opinioni publik prêt zbardhjen e ngjarjes.

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

loading...

Një koment

  1. Ky eshte terror shteteror i organizuar. SHqiptaret kudo qe jemi duhet te organizohemi dhe te ngreme zerin per te mbrojtur te drejten me themelore Te Drejten mbi Jeten. te njoftohen dhe sensibilizohet organizmat nderkombetare qe meren me mbrojtjen e te drejtave te njeriut. Vete qytetaret duhet organizohen, te vene para pergjegjesise Perfaqesuesit e tyre politike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close