Hakerët e Kosovës i kundërpërgjigjen grekëve duke menaxhuar të dhënat e tyre

Pasi hakerët grekë ditë më parë kishin sulmuar disa ueb-faqe shqiptare, grupi “Kosova Hacker’s Security”, i është kundërpërgjigjur, duke marrë të dhënat e Telekomit më të madh në Greqi ‘Otenet.Gr’ si dhe Programin qeveritar për regjistrimin e popullsisë.

Grupi “Kosova Hacker’s Security”, po ashtu ka sulmuar disa ueb-faqe qeveritare greke.

Në njoftimin e tyre thuhet se ata kanë bërë publike mijëra username dhe fjalëkalime greke http://cyberhell.org/opgreek/.

Hakerët shqiptar paralajmërojnë se do të ketë edhe sulme tjera në ditët në vijim.

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close