Linja Shqipëri-Kosovë, jo Serbëve. Holtekemper: KFW, korrekte

Carola Muller Holtekemper

Ambasadorja gjermane në Tiranë Carola Muller Holtekemper ka deklaruar sot se procedura e ndjekur nga banka gjermane KFW për linjën e intrkonjeskionit Shqipëri-Kosovë ka qenë korrekte. Në prononcimin e parë për këtë çështje, ambasadorja është treguar e rezervuar në deklaratat.

“Nuk japim informacion për procedura që janë në vazhdim. KFË ka punuar me transparencë dhe ka qenë e hapur dhe korrekte” është përgjigjur shkurt ambasadorja gjermane. Deklarata e ambasadores është bërë në ceremoninë e organizuar me rastin e 12-vjetorit të institute “Gëte”.

Tenderi për projektin e financuar nga banka gjermane ka hapur mjaft debate mes opozitës dhe mazhorancës për procedurën e ndjekur.

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close