Ndalohet vajza greke, hyri klandestine në Korçë për të dashurin shqiptar

Një shtetase 17-vjeçare nga Greqia, në Revam Kostur është ndaluar nga policia shqiptare në Kapshticë pasi disa herë ka kaluar kufirin shqiptar për të takuar të dashurin e saj 20-vjeçar nga Vidohova e Devollit.

Lajmi u bë i ditur nga burime zyrtare që thanë se ne dt.17.04.2012, rreth ores 20.00, ne stacionin e Policisë kufitare Kapshtice u shoqerua nga strukturat e policise se Komiasariatit te Devollit shtetesja greke me iniciale M.I 17 vjece banuese ne Revan-Kostur.

Shtetesja e mesiperme, citoi lajmifundit.com, duke pasur nje lidhje dashurie me shtetasin shqiptar E.M 20 vjec banues ne fshatin Vidohove-Devoll i cili ishte i punesuar ne familjen e saj ne Greqi, ka shfytezuar afersine midis dy fshatrave kufitare dhe ka hyre ne territorin shqiptar dhe konkretisht ne fshatin Vidohove nepermjet kufirit ne rajonin e piramides 48.

Policia e Korçës, tha se per kete shtetase u be Urdheri i Largimit dhe ju hoq e drejta e hyrjes per ne territorin shqiptar per nje vit.

Ajo j’u dorezua me pas Policise Greke ne P.K.K Kristallopiqi ne oren 00.30 te dt 18.04.2012.

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close