Nikoliç sfidon Prishtinën, zhvillon fushatë ilagale në Mitrovicë

Mitrovicë – Edhe pse Prishtina zyrtare është shprehur kundër mbajtjes së zgjedhjeve serbe në territorin e Kosovës megjithatë shteti serb ka nisur fushatën paraelektorale edhe në veri të Mitrovicës.

Lideri i Partisë Përparimtare Serbe, Tomisllav Nikoliq ka arritur në Mitrovicë ku është takuar me qytetarët serb të asaj pjese. KTV-ja ka mësuar se Nikoliq ka ardhur në Mitrovicë që të garantoj elektoratin se zgjedhjet e 6 majit do të mbahen edhe në Kosovë. Në tubimin e sotëm kanë marrë pjesë qindra serb.

Po ashtu në pjesën veriore janë vendosur pllakate të partisë së Nikolliqit. Ndërkohë, shumë serbë radikalë janë tubuar në mëngjes në pikëkalimin kufitar në Jarinjë të Leposaviqit ku kanë pritur liderin e tyre.

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close