Schwartz: Amerika është me Kosovën, Europa firmos me serbët

Gazetari amerikan Stephen Suleyman Schwartz thotë se Kosova është nën imperializmin e Bashkimit Evropian, të EULEX-it, UNMIK-ut, të agjencive të huaja që përbëhen prej njerëzve të patrajnuar e të papërvojë.

“Ata marrin vendimet. E kjo asht absurde. Ata duhet ta lejojnë Kosovën, Republikën e Kosovës, të drejtohet prej kosovarëve”, thotë Schwartz për Rrokum TV, duke theksuar se duhet dhënë fund ndërhyrjes që ai e quan “Mafia Humanitare Ndërkombëtare”.

“Ata nuk janë njerëz të mirë”, shton Swchartz. Kur është fjala te problemi i veriut të Kosovës, gazetari amerikan thotë se problem është Evropa Perëndimore që “haptazi po firmos me serbët”. “Ata simpatizojnë serbët”, thotë Schwartz, sipas të cilit nëse situata përkeqësohet, SHBA-të do të ndërhyjnë.

“Nëse Serbia hynë në veri, SHBA do të reagoj për të tërhequr Serbinë”.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

3 Komentet

  1. Evropa pse luan nje rol te tille ne lidhje me Shqiptaret??
    Eshte e lidhur kjo politikre me mohimin dhe injorimin e lashtesise dhe kultures se tij..??
    E ka zanafillen e saj ne vitet e copezimit te Shqiperise ky qendrim..?
    Ka frike nga bashkimi i Shqiperise dhe rimekembja e ketij kombi te percare nga vete Evropa…??

  2. shqipëtarët janë islamikë evropa është kristjane islamët me kristjanët janë armiq shqipëtarët kërkojnë të bëjnë botën islame në evropë që evropa të pranojë që në 2012të bëhet islame do të thotë që evropa është çmëndur që evropa të ndihmojë shqipëtarët është njëlloj si tek ajo vjersha që fshatari gjeti një gjarpër në dëborë emori në shtëpi e vuri pran zjarit kur gjarpëri u ngroh u çua për të hëngër fshatarin që e ndihmoi dhe thotë njerëzit e poshtër e të liq nuk bëhen kurë miq evropa do bëjë krim të ndihmojë shqipëtarët shqipëtarët ta gjëjnë veten e tire në botën islamike

  3. Inderuar Stephen Suleyman Schwartz faleminderit prej jushë dhe Shtetit të juaj Amerikes që po ndihmani nji popull të shum vujtur nga padrejtësit që na bëri ne nji të kaluar jo të lartë kjo Europ me veglen Serrbi e perkrahjen Rusi ne domë të popullit Shqiptarë duke na tkurrë teritoret tona Iliro Shqiptare.Neve Shqiptarve na ka kushtue shumë kjo padrejtsi duke ndarë vëllaun me vëlla,motren me vllezer e fëmijtë nga prindrit duke na vra e duke na djegë vetum se ishum Shqiptarë dhe më të vjetrit në Ballkan dhe Europ.Ne si popull kurrë nuk jauv kemi pasë frigen ktyre kreminelve karpatian ballë um ballë po ne kemi qenë të vetum si jetim sepse Europa na ka shkelë sepse ne nuk kishum lavire dhe lek për të i ushqy homoseksualët Europian siq kishte Serrbija,nese ju ndihmoni ashtu si na keni ndihmu dhe Zoti do ju shperblej për jetë e motë sepse po ndimoni nji popull që urimet e kti populli dhe uratat do zen vendë dhe të zbatusi i plot fuqshmi Perendija Zoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close