Berisha krushqi me grekët

Gazeta “O KOZMOS”, 17.9.2008. Në foto Argita dhe Jamarbër Malltezi dhe çiftin e sapo martuar Aleksanda dhe Niko Veneris. 

MBESA E SALI BERISHËS MARTOHET ME NJË POLIC GREK

Nga Arben LLALLA

Mbesa e kryeministrit të Shqipërisë Sali Berishës Aleksandra Berbera është martuar me grekun Nikos Veneris, me profesion polic në ministrisë e brendshme të Greqisë, ceremonia fetare u bë në kishën e Shën Andreut në Patra, shtator të vitit 2008. Për këtë ngjarje që lidhet direkt me familjen e kryeministrit të Shqipërisë nuk ka shkruar asnjë gazetë kryesore greke, por vetëm një gazete dorë së dytë që më shumë në faqet e saja pasqyrohen lajme nga diaspora greke e Australisë. Gazeta “O KOSMOS” e datës 17 shtator 2008 boton në faqen e saj fotografinë nga dasma e mbesës së Sali Berishës. Në këtë ceremoni mungojë vetë kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha si pasojë e ngarkesës së punëve, por në ceremoninë e dasmës dhe fetare ishte vajza e kryeministrit Argita Berisha-Malltezi bashkë me bashkëshortin e saj Jamarbër Malltezi. Gjithashtu morën pjesë edhe shumë zyrtarë shtetërorë të Shqipërisë si Bashkim Bektashi me gruan e tij Arjanën, biznesmeni Remzi Hoxha, përfaqësuesi i Shqipërisë në NATO dhe kushërira Orlinda Malltezi, miq të çiftit të ri. Pas muzikës dhe ritit fetarë çifti u nis për muajn e mjaltit në Shqipëri.
Fill pas kësaj krushqie Sali Berisha firmosi ,,dhurimin,, e detit Jon shqiptar Greqisë në marrëveshjen e Maj 2009 midis Kryeministrit Sali Berisha dhe Kryeministrit grek Kosta Karamalisë.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Një koment

  1. o dhallë nga trutë ti sje për gazetar je përsekretar biroje të bësh biografinë njerëyve dhe tuimponosh krushqitë simbas biografisë ejo mbas dashurisë hajt të past lalapër mëndje që ke

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close