Maqedoni, hackerat shqiptarë sulm faqes së Qeverisë: Ju urrejmë, jeni si serbët e grekët

Qeveria e Maqedonisë ka rënë pre e hackerave shqiptarë, pasi është sulmuar sajti zyrtar i Qeverisë.

“Ne gjithmonë do ju urrejmë ju, sepse edhe ju jeni skllav sikur serbët, grekët dhe rusët, sepse vetëm ju i nënçmoni shqiptarët, ç’ka patën faj shqiptarët në Maqedoni që e lënduan popullin maqedon është po ashtu sikur populli serb. E nënçmoni një popull që ka vlera të mëdha e ata janë Shqiptarët dhe me kokë lartë do të jenë gjithmonë/ Just Smile”, shkruhet në faqen e sulmuar, raporton noa.al, ndërsa shtohet adresa e kontaktit AlbanianHackers4L@Gmail.Com.

Po të vijosh të dëgjosh në faqe janë vendosur këngë shqiptare patriotike, ku logoja kuq e zi me flamurin në mes ku njëri krah jep hartën e plotë të trojeve shqiptare, shoqëron dedikimin e hackerave shqiptarë të ciëlt e cilësojnë si zonë të tyre këtë adresë.

Në bazë të reagimeve e deklaratave të ditëve të fundit, ky sulm duket si një përgjigje ndaj dhunës së ushtruar te nxënësit shqiptarë nga grupet maqedonase.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close