Panik në mediat greke: Zyrtarizohet Shqipëria e Madhe, deputetët kosovarë bëjnë propozimin

Panik në mediat greke: Dhe zyrtarisht Shqipëria e Madhe, deputetët kosovarë bëjnë propozimin

Greqi: Mediat greke i janë referuar kërkesës së bërë nga kryetari i parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë.

Sipas tyre, iniciativa e marrë nga një grup deputetësh -12 në numër- të parlamentit të Kosovës, të cilët kërkojnë bashkimin e menjëhershëm të kësaj krahine me shtetin amë, përbën rrezik të madh për stabilitetin gjeopolitik në rajonin e Ballkanit, e aq më tepër për Greqinë.

Gjithashtu mediat greke, e bazojnë burimin e tyre në ato shqiptare duke vazhduar më tej dhe më në detaj ku sipas “ALSAT TV”, gazetës “Tema” iniciativa e 12 deputetëve të parlamentit të Kosovës do të gjejë mbështetjen e më shumë se 39 kolegëve të tyre kosovarë, ndërkohë që këtë mbështetje mediat greke ia dedikojnë gjoja pakicës etnike “Turke” në Kosovë.
Ato vijojnë më tej duke iu referuar ALSAT TV, se grupi i deputetëve kosovarë, pritet që së shpejti t’ia paraqesë kërkesën edhe zyrtarisht presidentit shqiptar, z. Bamir Topi. (albobserver)

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

6 Komentet

 1. gëzohem shumë për kurajondhe për mëndjen që kini grekun shqipëria dhe kosova e provoi në luftën e dytë botërore që u bashkua me Italinë dhe sulmoi greqinë me në krye Xhafer Devënku këndonin këngën kafe në Janinë darkën në Athinë.Greku u dha një dru të mirë që e shkruan historia prandajë mban dhe lighin e luftës me Shqipërinëprandajë po e kruat prapë me Grekon do gjëndet jo në shkumbin por tek vari i Skëndërbeut se atje është Epiri i vërtetë

 2. Po te jesh ndonje grek i qelbur , ti qe shkruan me lart, se shqipen sta paskan mesuar mire, ske pse te kesh frike……se e the dhe vete qe ai eshte shume me i fuqishem se shqiptaret, plus qe tre vitet e fundit ka blere mbi 100 miljard euro armatime , megjithese eshte nga koka deri tek breket e grisura me borxhe….Degjo ketu ketu o jefgjit grek….Qe nje dite do te bashkohen Kosova dhe Shqiperia eshte fakt. Se do ti ,qeveria jote e ndyre ,apo nuk do, ajo nuk i intereson askujt…..vetem per nje gje me vjen te vjell nga marazi, se ne shqiptaret nuk e kemi ne zakon e shpirt as gjysmen e poshtersise, hakmarrjes dhe djallezise qe keni ju o qener te ketij rruzulli…ju keni qene , jeni dhe do te mbeteni bashke me shkijt fatkeqesia jone neper shekuj, qe ju kemi komshinj. Vetem zoti do tiu a marre hakun per cdo gje qe keni bere, beni dhe do ta beni……Prit se sapo ka filluar tatpjeta , ngadale por me siguri perendia, qe aq shume e besoni, do ja u thyej edhe ato pak kocka qe ju kane ngelur, megjithse keni gjithe jeten qe vilni paret e Europes, se me forcat e juaja do ishit ashtu sic jeni bere keto 2-3 vitet e fundit " Turpi i Europes"…..edhe jevgjit s`bejne gje me shume e me pak se ju , ne fillim e fund te muajit lypin pare neper komshinj…..Fundi eshte me ju i qelbur sic jeni vete si komb….Shqiperi-Kosove-Maqedoni-Cameri……….Ky eshte Ballkani Modern dhe pa luftera……Shqiptaret jane me te civilizuarit dhe me paqedashesit nga te gjithe kombet e Ballkanit ( ndonese me te varferit momentalisht ) dhe kete mesoje sot e deri kur ti mbyllesh syte….Degjove grek ?? Degjova thuaj….

 3. Pershendetje shqipetare kudo qe jeni! Kjo harta e kuqe ishte Shqiperia qe meritonim me 1912,por nuk e patem dot,sepse Greket dhe Serbet ishin me te forte !
  Kjo do te thote se kemi shume pune per te bere per ta fituar atdheun tone.
  Le te behemi gati per diten qe tua marrim hakun femijeve dhe burrave ,vajzave dhe grave qe na theren dhe vrane keto kombe te semura me histori te rreme .Ajo dite do te vije dhe duhet te jemi gati tua tregojme ketyre kafsheve c'do te thote te jesh njeri,ajo eshte trashegimija jone qe kemi ruajtur per mijera vjet .
  Pas asaj dite ose do t'i humbim te gjitha ose do ta clirojme Ilirine nga pseudohumanet greker dhe serbe qe duan te fitojne prona duke u fshehur poshte Kryqit te Konstandinit,duke vrare dhe prere femijet dhe grate e zemres se njerezimit !
  DUHET T'A FITOJME ILIRINE QE TE MOS KETE ME KRIME !

 4. o grek o legen ….po ju jeni felliqesirat e europes.e mban ti akoma ligjin e luftes por mos harro qe eshte turku qe ta ve kufirin te thana.mos harroni qe jemi ne vete qe ju kemi lejuar deri ketu ku jeni sot.por kjo gje do ndryshoje shume shpejt.sa tju marri gjermania ato ishujt dhe shqiperia camerine.se ta dish ti o pederast grek janina e me lart ka qene shqipetare.populli me i ndyre ne ballkan bashke me serbet.dhe ta dish ti qe shqiperia do te behet shqiperi kosove maqedoni cameri….doni po sdoni ju.PEDERASTA

 5. Fati i keq na ndau ne shqipetareve..,na beri te vuajme ne shekuj..,historia jone njihet me shume humbje te thella dhe vuajtje e mjerime pa fund ne shekuj..,por mes vuajtjeve tona mjerimeve tona sot me shume se kurre shqiperia dhe kosova jane nje po ashtu dhe viset e maqedonise dhe mali i zi me shume se kurre jane ketu..,cameria nje histori qe nuk eshte harruar thjesht pret…,ne nuk kerkojme frymen tuaj jeten tuaj nenat motrat tuaja femijet e juaj..,ne kerkojme te marim fryme lirshem ne ate qe ka qene brez pas brezi e jona …ku dhe nje buf qorr do ta quante shqiperi..,aty ku kendohet kenga labe aty ku njihen kanunet..,aty ne shekuj te mjeruar zotit i jemi fale per te gjithe shqipetaret pa kisha e xhamia , dhe zoti vete e ka pranuar se feja e shqiptarit eshte shqiptaria..VDEKJE TRADHETAREVE:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close