Durrsakët degjenerojnë Maqedoninë

Sot është luajtur një nga ndeshjet e superliges Shqiptare,ajo mes Durresit e Tiranës e cila kjo e fundit ka qenë në një ndeshje në transferte. Ndeshja ka perfunduar me rezultatin e ngushtë 1-2 per kryeqytetasit. Ajo që ka rënë më shumë në sy si asnjeherë tjetër në ndeshjet e superliges ka qenë sjellja e jashtzakonshme e vendasve durrsak mes atyre miq të tiranes ku kanë shpalosur ndjenja të forta patriotizmi e vllazërore mes njeri tjetrit. Parafillimit të takimit tifozët durrsakë shpalosën në stadium një parullë të madhe ku shkruhej: “KUR STËRGJYSHËRIT TUAJ ISHIN MAJMUNË, NE TEUTËN MBRETËRESHË E VUMË”. Padyshim kjo parrullë ka qenë kundra tifozëve maqedonas , që mbajnë nofkën MAJMUNË, të cilët në miqësoren e nëntorit, Maqedoni-Shqipëri, ofenduan në kor shqiptarët. Por kjo parullë nuk ka qëndruar gjatë, pasi është hequr nga policia dhe për këtë shkak ndeshja nisi me 5 minuta vonesë. Në fund të takimit janë duartrokitur nga tifozëria e të dyja palëve të dyja ekipet për spektaklin që kanë dhuruar në këtë ndeshje madhështore,madje janë spikatur brohoritjet e forta të njëpasnjëshme të Shqipërisë Etnike njëzëri deri nga dalja e stadiumit e tifozërive mike e vendase. (Z.Sh/Ardit Saliaj)

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

5 Komentet

  1. ska nevoj x koment…titulli flet vet…urime te gjith durrsakve…dhe ftoj cdo shqiptar te jet me aktiv dhe me i ndjeshem x mbrojtjen e simboleve tona kombetare q per ne jane te shenjta…se nqs mohon shqiperin eshte njesoj si te mohosh nenen apo babain

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close