Zvicër: Adelina nxjerr jashtë serben

Adelina Ismaili është një prej këngëtareve të para shqiptare të Kosovës e cila doli hapur kundër regjimit serb në Kosovë. Ajo ka kënduar këngën, “Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugovën”, kur liria në Kosovë dukej si një ide utopike.

Me sa duket Adelina e vazhdon luftën e saj personale kundër fenomeneve shoviniste serbe. Këtë e ka treguar edhe gjatë një koncerti të saj në Zvicër ku një rastësi fatale e detyroi të këndonte në të njëjtin night club ku më vonë do të luante një dj serbe. Dy femrat kanë pasur një përplasje me fjalë.

Në këtë ballafaqim mes Adelinës dhe dj serbe, fitoi Adelina, duke nxjerr jashtë dj serbe.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close