Talenti i Realit Deshiron Kombetaren Shqiptare

Arlind Kukaj eshte nje nder Talentet shqiptare me premtues per te Ardhmen. 18 vjecari shpreson qe ne nje te ardhme te afert te vesh fanellen kuqezi.

Arlindi ka lindur ne 2 Gushte 1993 ne Madrid nga Prinderit me Origjine nga Korisha e Prizrenit. Talenti i tij si sulmues ra ne sy te drejtuesve te ekipeve zinxhir te Realit te Madridit, te cilet e afruan ne ekipin U-17, 32 Golat e shenuar ne 47 ndeshje terhoqen vemendjen e Boka Zhuniorsit, ku Kukaj Luan aktualisht ne forme Huazimi. “Shpresoj te me jepet mundesia te luaj ne kete skuader me ekipin e pare” shprehet Sulmuesi i Ri. Ne Madrid, Arlindi shihet si Pasardhesi i Ronaldos se Madh, Krahasimi qe e ka bere trajneri i ekipit te pare, Hoze Mourinjo. Veren e kaluar, Tekniku Portugez ndoqi nje ndeshje te Realit B, Ku mbeti i mahnitur nga talenti Shqiptar. :Ne ate ndeshje shenova 3 gola rrefen Kuka. Pas Ndeshjes Mourinjo m’u afrua dhe me pyeti nga e kam prejardhjen. I Thashe nga Kosova, Kurse ai m’u Pergjigj se i vinte keq per luften qe kishte ndodhur”. Mourinjo ka pasur nje takim edhe me babane e Lojtarit, Arsim Kuken! Eshte takuar me babane tim dhe i ka thene se kam paraqitje te njejta me Ronaldon e Brazilit. Djaloshi ka marre ftesen nga perfaqesueset e Argjentines, Spanjes, Kosoves, dhe Shqiperise, Por ai ka Deshire qe nje dite te Luaj per Kombetaren Kuq e Zi. 18 Vjecari thote se per momentin i eshte perkushtuar klubit te tije Boca Juniors, por qe vitin e ardheshem deshiron te filloje te luaj edhe per Kombetaren Shqiptare. :Sigurisht, nese Kombetarja Do jete e Interesuar per Mua” Shprehet Arlind Kukaj.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button