Arrestohet Sinan Hoxha pasi mbrojti flamurin kombetar ne Presheve (Video)

Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet, arrestohet ne Presheve kengetari Sinan Hoxha, blof autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore

Kengetari i njohur i muzikes popullore Sinan Hoxha do t’i bashkengjitet sot faqeve te “Bluetooth”-it me nje lajm qe e ben pjese te nje skandali. Pas publikimit te kenges per bashkimin kombetar nen titullin “Kuq e Zi” ne bashkepunim me koleget Meda e Seldi, e cila duhet thene se ka arritur nje rekord klikimesh (mbi 1 milion e gjysme) edhe pse ka vetem pak dite qe eshte publikuar, kengetarit nuk i kane munguar ofertat per koncerte nga te kater anet e globit. Shume te tilla i kane ardhur atij edhe nga Presheva, e cila permendet disa here ne tekstin e kenges.

E pikerisht gjate nje koncerti te mbajtur ne Presheve, ku ka pasur nje pritje madheshtore, ose me sakte gjate rruges se kthimit, Sinan Hoxha eshte konfliktuar me autoritetet serbe, te cilat i kane kerkuar te heqe menjehere xhaketen, mbi te cilen eshte qendisur shqiponja dykrenare. Kete xhakete Hoxha e ka veshur edhe ne xhirimet e videoklipit tej e tej Shqiperise. Ofendimeve te pales serbe per simbolet tona kombetare, Sinan Hoxha u eshte pergjigjur me te njejten monedhe, duke i fyer gjithashtu ata dhe sic mesohet mes te tjerash, i ka thene “Fuck Serbia”, ama kjo gje i ka kushtuar jo pak. Tete ore te mira ne qelite e paraburgimit, derisa organet shqiptare kane nderhyre per lirimin e tij. Ndonese na vjen keq per kete ndodhi, ndihemi mire kur mesojme qe Sinani s’ka lejuar perdhosjen e simboleve tona kombetare, te cilat duhet thene qe jane te ndaluara te ekspozohen ne Presheve. /bluetooth/janar 2012/

Kosovalbaner shtesë:Keti teksti ja bashkangjesim vidoe klipin e fundit te Sinan Hoxhes me Meden dhe Seldin,qe tani sigurisht kjo kenge e ka edhe nje vlerë me te madhe per Sinan Hoxhen

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

11 Komentet

  1. ju pergezoi per punen qe beni, me ket tregohet qe dashurija per memedheun nuk mungon tek rinija shqiptare. kosova eshte shqiperi, ky eshte vullneti gjith shqiptar. ta ribashkojme kosoven. te bashkohen te gjith njerzit, grupet, partite qe ky vit te jete rrumbullaksim i luftes, i vullnetit te shqiptarve per ribashkim.

  2. te perkrahen, te bashkohemi si kurr njiher ma pare. bashkimi bene fuqine. populli eshte sovrani, populli eshte ai qe vendose, por duhet ti bashkojme njerzit qe dine ti prijne popullit per fitore, per ribashkim. perpara me "vetevendosje", perpara me "kuq e si", perpara drejt ribashkimit. kosova eshte shqiperi.

  3. kur do jet ajo dit nqe do ja kthejme si duhet serbit dhe grekut pse nuk bashkohemi dhe ne si bejne ata. mendimi im eshte se duhen formuar ceta te vogla dhe ti godasin pa meshire boll u fshehem mbas nderkomtarve po duhet ti perdorim si mburoj duhet te shfrytezojme rastin.rrofte shqiperia e madhe

  4. Keshtu duhet te veproje cdo Shqiptar per te miren e kombit tone ne te mire te dinjitetit tone neper bote.

  5. Kane frike prej nje xhakete, vampirat… Po vje ere Shqiperi etnike. Dashuri per krejt zemrat kuq e zi. Alkena, Peje.

  6. Nese i friksohen nje robeje te mjere …shkau ka me e prit ne dere……se nji shqiponje fluturon nder male….permbi Shqiperine e Madhe.

  7. Hallall ta bofte zoti, o cun tirone….Kur do vije ajo dite qe kush ta shaje ate flamur ose ne shqipot t`ja thyjme eshtrat pa meshire……durimit po i vjen ngadale fundi….ketej neper evrope as qe e ngrene koken per me pa me inat, jo me ta hapin gojen kunder nesh e me te ofendu…kurse anej fatkeqesisht kane akoma force se i kane me shume arme e ushtare…ca du me thon eshte se zemren e kemi ne, po mendje dhe ushtri deri tani i kane ata muter…….Po u bashkum plus Amerikont ne krahun tone + me i lone mosmarrveshjet ndermjet njoni-tjetrit dhe ka me knu Sinan Hoxha edhe per 100 shqiptare ne Beograd ose Athine. Duni njoni -tjetrin o shqipo , kjo eshte te pakten ajo qe ka sejcili ne dore. Te pakten kete boni , harrojini grindjet e vogla per hic gjo dhe shikojeni cdo shqiptar sado i shemtum me qene (boj shaka per ket te funit) si shok lufte e pune. Paci shnet kudo qe jeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button