GREQIA NUK MUND TA MBAJ PENG ÇAMERIN

Duhet keputur fijet e politikes greke dhe ndikimin e saj ne politiken shqiptare. Ligji i luftes e tregon armiqesin greke ndaj shqiptareve dhe ne baze te ketij ligji nuk premtohet paqe derisa ky ligje eshte ne fuqi. Greqia eshte shteti me racist ne Bashkimin Europian, lirit dhe te drejtat e njeriut shkilen dhe nuk respektohen. GREQIA NUK MUND TA MBAJ PENG ÇAMERIN!

Ka ardhur momenti i zgjidhjes se kesaj çeshtje e cila nese nuk zgjidhet me dialog atehere do te zgjidhet me lufte. Arvanitasit Shqiptaret ne Greqi jane autokton ne trojet e veta te cilet duhet te distancohen prej politikes shovene greke. Te deklarohen se jan shqiptar dhe ne Parlamentin greke te flitet gjuha shqipe duke i dhene perkrahje Çamerise dhe te kerkojne qe te behet kthimi i te debuarve me dhune dekada me pare ne tokat dhe shtepit e tyre do me thene pasardheset e tyre. Ne parlamentin grek te valoj flamuri shqiptar. Greqia derisa kerkon zgjidhjen e nje problemi no existent per ten e Shqiperi, me kete ajo njehe egzistencen e problemit te Çamerise. Duke e mohuar te verteten e ketij problemi. Fija e pare qe duehet te nderpritet eshte debimi i Janullatosit molles se sherrit prej Shqiperise, duhet dhene ultimatum apo afat per tu debuar nga Shqiperia.Ilir Berisha

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

3 Komentet

  1. eshte me se e vertet se jo vetem raciste por edhe shoveniste i cili shkel gjdo te drejte elementare njerzore eshte cudi e madhe se si ka pas te vende ne bashkimine evropiane nje shtete si greqia edhe pse nje mende ne be ka vende me nje demokraci te larte siq jene vendet skandinave po jo edhe greqia qe eshte mekate se eshte ne evrope vetem fizikishte e lere me teper.

  2. do vije shpejt dita qe shqiperia te beshkohet ashtu sic ka qene,dhe greqia do ti paguaj genocidin qe ka ber me shqiptaret pas luftes,shteti me racist i europes qe e ka shkelur haptas te drejtat e njeriut,ka akoma ligjin e luftes me shqiperin e jo me te na doje greqia qe na urren deri ne vdekje,shpresojme te patriotat shqiptare se politikanet shqiptar jane zero .

  3. i duhet qire motra grekeve… rraca me e felliqur ne bote… janullatos bythqiri duhet qire njehere pastaj te debohet….me behet qejfi kur nje arvanitas thot qe eshte shqiptar por me vjen ti vras ata qe thon se jan grek dhe nuk kan fare lidhje me shqiptarin… turp ti vije se nuk mohohet gjaku … te marrin shembullin e te madhit Aristidh kola qe derisa vdiq vdiq me fjalen Shqiperi… respekt e pra keshtu te jene te gjith arvanitasit te mblidhen e tu thone se jemi Shqipetare autoktone,,,camerin pa diskutim qe do e marrim se eshte dhe do te jete …PERLA E SHQIPERISE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button