Aleanca Kuq e Zi në Manastir: Këtu kanë mbetur vetëm 10 % shqiptarë!

Aleanca Kuq e Zi vazhdoi turin e saj në maqedoni, ku ndalesën e radhës e ka bërë në Manastir.
Kreu i aleancës, Kreshnik Spahiu duke folur për rrezikun e asimilimit të kombit ka theksuar se në Manastir kanë mbetur vetëm 10% shqiptarë.
Spahiu ka vlerësuar se Manastiri është braktisur nga politika, ndërkohë që ka shprehur idenë e hapjes së një konsullate shqiptare në Manastir.
Delegacioni i Aleancës Kuq e Zi gjatë qëndrimin në Maqedoni ka vizituar shumë qytetete të vendit fqinj, si Strugën, Gostivarin,Tetovën dhe Shkupin

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button