Dasmat Shqiptare mahnisin te huajt: Shqiptaret, jane te “cmendur” (VIDEO)

…”Njerez pafund dhe ushqim te bollshem ne cdo dasem shqiptare. Organizime perfekte dhe ne pamje te pare te japin pershtypjen e ndonje feste madheshtore ose te ndonje ceremonie martesore qe mund te organizohen nga nje pric apo princesh.Te gjithe te veshur ne menyren me te perkryer dhe qe te gjithe kercejne dhe argetohen pa mas,madje jane te gezuar e te lumtur me shum se cifti qe martohet.Shqiptaret jane njerezit me te “cmendur” kur flitet per qejf,leke pafund te hedhur ne dysheme per te uruar ciftin me trashegimei duke i zbrasur xhepat,madje edhe ai me i varfri do mundohet me shpirt e me zemer te hedhi sikurse nje monedh ne nje kercim qe do te marri.E themi me bindje te plote se kjo eshte nje gje e mire sepse njeriu nje here lind dhe nje here vdes,dhe mesa duke shqiptaret jane te vetmit qe e kane kuptuar ne menyren me te mire te mundshme kuptimin e jetes”… Kto jane disa nga pershtypjet qe u kane lene te huajve dasmat tona.Me poshte do te ndiqni nje prej dasmave Shqptare ku do te shohim qarte te gjitha keto “cmendurira” qe po mahnisin cdo popull te huaj i cili na ka zili.

Ne videon me poshte do te shikoni torten,embelsirat dhe nje pjese te ushqimeve te servirura ne dasma.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button