Kjo eshte dita,o sot o kurre,per ty Shqiperi,Aleanca Kuq e Zi (Himni VIDEO)

Aleanca Kuq e Zi realizon një himn për flamurin shqiptar, mbrojtjen e tij dhe të trojeve shqiptare. Me pjesëmarrjen e figurave të njohura si Reshat Arbana, Gjergj Jorgaqi, Genta Ismajli, Erion Korini, Tuna, Xhejsi Jorgaqi, Lorik Cana, kjo lëvizje lëshon edhe njëherë mesazhin për bashkimin e të gjithë shqiptarëve pa dallim feje dhe etnie. “Shqipëria zemra ime, shqipja Kuq e Zi, cdo njëri nga ne tjetër emër s’ka, tjetër fe s’kërkon, vetëm shqiptar”, thuhet në këtë himn.

Teksti i himnit

Mjaft ti ke duruar nëna ime Shqipëri.
Toka ime e bukur, të adhuroj.
Shekujt ëndrrën tonë s’e ledhatuan kurrsesi.
Kuq e Zi do të jetë Aleanca për këtë Shqipëri


Shqipëria zemra ime, shqipja kuq e zi.
Çdo njeri nga ne tjetër emër s’ka.
Tjetër fe s’kërkon, vetëm shqiptar


Për çdokënd që ndihet brenda vetes një shqiptar.
ë nga lashtësia mbijetojmë.
Prej nga Iliria dhe emri Arbëri.
Kuq e Zi do të jetë aleanca për këtë Shqipëri


Kliko ketu per te shkuar drejt e ne linkun origjinal ose shiko me poshte videon.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button